Proces verbal selecție oferte

Vărugăm accesați documentul din atașament.

Jocul de-a vacanța

Surpriza verii!

Dragi copii și părinți,

Pe parcursul lunii august Secția "Împrumut carte pentru copii" a Bibliotecii Județene "Alexandru D.Xenopol" vă propune : programul educativ-recreativ -Jocul de-a vacanța-

Timp de 3 zile pe săptămână în perioada: 1 - 30 august,mai exact : 1,2,3,7,8,9,16,17,18,21,22,23,28,29,30 august,vă așteptăm la bibliotecă între orele 10-12.Programul va decurge în felul următor:

1. Ziua poveștilor – prezentare povești de înțelepciune și atelier de creație de povești

2. Ziua creațiilor hand-made- atelier de creație

3. Ziua jocurilor- karaoke, gimnastică, scaunele muzicale

La sfârșitul programului, creațiile cele mai reușite însoțite de poveștile create vor fi prezentate în cadrul unui spectacol: "Creația mea de vacanță" și vor fi expuse pe holul bibliotecii.

Lunile Amnistiei la Bibliotecă

Biblioteca Județeană ”Alexandru D. Xenopol” anunţă că în perioada 01 august – 31 octombrie 2017 va avea loc acțiunea intitulată Lunile Amnistiei la Bibliotecă. În această perioadă penalităţile la cărţile care nu au fost restituite la timp vor fi iertate, odată cu restituirea cărţilor. Este pentru prima oară, când biblioteca oferă un program de amnistie, care are drept scop să aducă cărţile şi alte materiale înapoi pe rafturile bibliotecii, şi, de asemenea, să aducă la bibliotecă utilizatorii, care au încetat să viziteze biblioteca pe motivul dezactivării cardurilor din pricina penalităţilor. Aici este vorba despre anularea penalităţilor la cărţile nerestituite la timp, nu şi a altor taxe. Amnistia se referă numai la materialele restituite în perioada anunţată.

Pagini