Time

Address

Sediul Bibliotecii Județene ,, Alexandru D. Xenopol" Arad

Description

D.G.A.P.S.C. Arad în colaborare cu Biblioteca Județeană ,,Alexandru D.Xenopol” organizează campania umanitară ,,Trăiește Magia Crăciunului Dăruind!”.

Aceasta se desfășoară sub motto-ul ,,Ajută un copil. Schimbă lumea!”. Scopul acțiunii este ajutorarea familiilor nevoiașe din județul Arad, prin oferirea de îmbrăcăminte, încălțăminte, jucării, scutece de unică folosință, produse igienico-sanitare, alimente neperisabile, dulciuri.

Evenimentul a ajuns la a cincea ediție, grație susținerii și mobilizării mai multor parteneri și colaboratori. Și de această dată, ne-ar bucura sprijinul și implicarea Dumneavoatră!

Doritorii pot face donații până la data de 15 ianuarie 2018, la sediul Bibliotecii Județene ,, Alexandru D. Xenopol” Arad, la Secția -Împrumut carte pentru copii.

Informații suplimentare se pot obține la numerele de telefon 0749- 860363 sau 0726 -706347.