Comunicat de presă: Interimat

Directorul interimar al Bibliotecii "Alexandru D. Xenopol" Arad, Cristina Duma, a semnat contractul de management pentru perioada de maxim 120 de zile în care va asigura interimatul la conducerea instituţiei.

În planul managerial al doamnei director, alături de continuare a unora dintre proiectele în curs ale instituţiei, vor intra proiecte noi şi importante pentru viaţa culturală arădeană.

Cristina Duma a iniţiat un schimb de experienţă cu directorii altor biblioteci judeţene din zona de vest a României, în vederea organizării în parteneriat a unor evenimente comune care să contribuie la creşterea vizibilităţii bibliotecii şi la atragerea arădenilor înspre instituţiile de cultură.

“Mi-am propus să discut proiectele pentru perioada următoare cu colegii mei. Avem o consultare cu privire la această perioadă de interimat, pentru ca activitatea în cadrul Bibliotecii Județene “Alexandru D. Xenopol” să continue fără sincope”, a declarat directorul interimar Cristina Duma.

Joi, 4 Mai, 2017 - 15:30