"Cărţile care m-au format"- cu Anca Giura

Anca Giura este o prezenţă deosebit de simţibilă, vizibilă, vocală în peisajul cultural actual arădean şi nu numai.

Profesor, cronicar de teatru, dar şi literar, semnatara a numeroase
articole şi recenzii în revistele "Arca", "Tiuk", "Steaua" (Cluj – Napoca), "Observator Cultural" ( Bucureşti), scriitor, doctor în filologie, Anca Giura este un viu şi pasionat bookbloger - o formă contemporană, terapeutică de comunicare şi de confesiune la vedere.

Absolventă a prestigioasei şcoli româneşti Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj - Napoca, se înţelege a cărui profil, Anca Giura ni se va confesa, pe viu de data aceasta, miercuri, 30 octombrie, la ora 13.00, la Biblioteca Judeţeană "Alexandru Dimitrie Xenopol", despre "Cărţile care m-au format" - un nou proiect al istituţiei arădene.

Miercuri, 30 Octombrie, 2013 - 13:00 to 15:00