Valentin Căldăraș, de la Centrul Teritorial de Voluntariat „Betleem“ Lipova,  s-a remarcat în ultimii ani printr-o serie de acțiuni caritabile, mai ales pentru oamenii aflați în nevoie și în suferință.  El vă asteaptă, mâine 1 iunie, între orele 12-15,30, la Sala Astra a Bibliotecii Județene „Alexandru D. Xenopol“ cu multe surprize pentru bebelușii voștri.  Vor fi donate  mămicilor cu o situație materială dificilă, un număr de 70 de pachete cu articole pentru copii mici. Acestea includ: scutece unifolosibile,lapte praf, hăinuțe, jucării, hrană și șervețele umede.

V-ar putea plăcea, de asemenea

Expoziția „Evreii din Transilvania: Memoria unei comunități“
Biblioteca Județeană„Alexandru D. Xenopol“ Arad a primit o importantă donație de carte
Școala de vară Minecraft