Poveşti, oaspeţi şi cadouri

DSC07792 (Copy)

Poveştile „de la gura sobei” au fost spuse de copii ai Asociaţiei „Magia Cuvântului” conduşi cu multă căldură şi pricepere de actriţa Georgiana Elena Popan şi mai discret de Mihaela Blaga.
Am avut bucuria de a avea oaspeţii copii mai puţin favorizaţi de soartă, care s-au bucurat de atmosfera de Crăciun şi de cadourile oferite de cele două organizatoare.
Printre oaspeţi s-a numărat doamna deputat Claudia Boghicevici cu fetiţa:”De Moș Nicolae am participat împreună cu fetița mea Yasmina -Sophia la acțiunea „Poveşti la gura sobei” , povești spuse de copii . Evenimentul a fost organizat de Biblioteca Județeană Arad în colaborare cu trupa de povestitori de la Asociația „Magia Cuvântului” „ (Claudia Boghicevici)
Prezenţi au fost şi 3 voluntari din Spania, Italia şi Germania, care ne-au mărturisit că se simt foarte bine în România şi că vor fi „ambasadori” ai ospitalităţii şi ai frumuseţilor româneşti.
Tuturor Sărbători fericite!