A doua tabără de storytelling a Ludotecii

Din nou ca de 1 Iunie, pentru că  toată luna Iunie e a copiilor!!!

De această dată, alături de copiii de la  Centrul de criză  din Arad, Ludoteca Bibliotecii Județene  a organizat  a doua  tabără de storytelling, acum în frumoasa localitate Gârda de Sus, din județul Alba.
Copiii participanți, copii cu nevoi deosebite, au ascultat și au creat povești, dar au și vizitat mai multe obiective turistice, destinzându-se.Lumea poveștilor și-a deschis porțile și pentru aceștia. Cu siguranță ei nu vor uita, prea curând,  zilele petrecute în compania spiridușilor și a zânelor din cărțile cu povești…..
Ludoteca mulțumește și pe această cale unei persoanei deosebite, unui suflet mare, unei zâne bune, fără de care această frumoasă poveste nu ar fi existat….

tabara_storytelling2_01 tabara_storytelling2_02

tabara_storytelling2_03 tabara_storytelling2_04

Din nou ca de 1 Iunie, pentru că  toată luna Iunie e a copiilor!!!

tabara_storytelling2_01 tabara_storytelling2_02

tabara_storytelling2_03 tabara_storytelling2_04