E vremea colindelor la Bibliotecă!

Vineri, 08 decembrie 2023, începând cu orele 18:00, Biblioteca Județeană „Alexandru D. Xenopol” Arad, împreună cu Asociația Culturală „Inimă și Suflet”, vă invită la concertul de colinde tradiționale „Florile dalbe”, susținut de îndrăgita interpretă Elena Unc.

Crăciunul, una dintre cele mai mari sărbători ale creştinătăţii, este momentul magic al anului în care, lângă bradul împodobit, cu toții cântăm colinde străbune, celebrând bucuria, lumina și pacea.

Vă invităm cu drag să veniți la Biblioteca arădeană, Sala „ASTRA”, și să vă bucurați de frumusețea colindului românesc, celebrând astfel împreună nașterea lui Iisus, alături de bradul împodobit și colindul străbun ce creează atmosfera magică a Crăciunului!